O nás

Jsme rodinná farma s tradicí v zemědělství již několik generací a chovem včel se věnujeme již od roku 2010.

Zahájili jsme chov včel tím, že jsme si nejprve pořídili dvě včelstva, které jsme umístili na zahradě našeho statku. Včelaření se z koníčku stalo téměř naším životním posláním, a tak nyní naše farma v současné době zimuje kolem 200 včelstev, které jsou v průběhu včelařského roku doplněna o dalších 100 včelích oddělků.

Včelaříme v nadmořské výšce od 200 do 650 metrů nad mořem, v oblasti od Nechranické přehrady přes oblast Krásného Dvora až po Doupovské vrchy. Díky tomu, že včelaříme v několika oblastech s rozdílnými snůškovými podmínkami, jsme schopni získávat i druhové medy.

Veškerá naše kmenová včelstva určená pro produkci medu chováme systémem tzv. "Optimalizovaného plodiště", což znamená, že v našem provozu oddělujeme rámky plodištní a rámky medníkové. Díky tomuto systému včelaření jsme schopni dosahovat vysoké kvality medu, jelikož náš med pochází převážně z panenských plástů, čímž si zachovává svou specifickou chuť a vůni.


Od samého začátku naší činnosti klademe velký důraz na kvalitu našich produktů. Je pro nás velmi důležité, aby med od našich včeliček až k vám na stůl byl co nejvyšší možné kvality. S tímto úzce souvisí i způsob získávání a zpracování medu, a proto jsme v roce 2022 vybudovali zcela nový provoz pro získávání, zpracování a skladování medu. Tento provoz je pod stálým veterinárním dohledem krajské veterinární stanice Chomutov. Je vybaven moderní vytáčecí nerezovou linkou. Med plníme pomocí automatické plničky od dánské firmy Swienty vždy do nových skleněných obalů.

 

Z našeho pečlivě vybraného genetického materiálu, který pochází od vybraných zahraničních chovatelů a je řádně ověřen v našich krajinných a snůškových podmínkách, chováme kvalitní, přirozeně spářené včelí matky F1, které si u nás můžete zakoupit spolu s oddělkem nebo vyzimovaným včelstvem na rámkové míře 39x24.

Naše farma se zaměřuje na produkci kvalitních druhových medů. Každý rok je jiný a příroda je všemocná, takže množství jednotlivých druhů medu i jejich chuť se může lišit podle konkrétních snůškových podmínek. Obvykle se nám daří získávat jednodruhové medy květové lipové, akátové, javorové a následně medy květové z období letní snůšky (hořčice rolní, luční polyflóra, svazenka, slunečnice). Naše stanoviště v případě příznivé snůšky nabízejí rovněž medy medovicové - lesní

 

Zabýváme se produkcí kvalitního pastovaného medu "Jak má být". Med pastujeme převážně z jarních květových medů. Pastování je proces řízené krystalizace medu. Pro vysokou kvalitu našeho produktu jsme si pořídili pastovací zařízení od renomované zahraniční firmy Carl Fritz. Díky tomu jsme schopni vyrobit pastovaný med vysoké kvality, který si zachová veškeré své cenné látky.

Naše nabídka je dále rozšířena o pastované medy s příměsí ovoce nebo koření. Do našeho medu přimícháváme přísady od lokálních dodavatelů. V případě koření se jedná o produkty pocházející z nejlepší zahraniční produkce. Tyto produkty mají přednost v tom, že jednou lžičkou do svého těla získáte jak výživové hodnoty obsažené v medu samotném, tak jiné neméně důležité látky konkrétní přísady. Můžete zdravě mlsat nebo jednoduše posilovat svou imunitu tím, že kromě medu budete konzumovat i jiné tělu prospěšné suroviny, jako je rakytník, arónie, černý rybíz, zázvor, šípek, skořice, máta, kakao a mleté ořechy.

V sezóně, případně na objednávku nabízíme dárkové a vánoční balíčky pro vás, vaše známé nebo vaše zaměstnance.

Rádce

Jaký med si vybrat

Pokud si nevíte rady, jaký med si vybrat, zde vám vysvětlíme pár tipů, podle kterého si určitě vyberete ten správný produkt přímo pro vás.